Medyanın Sorunları ve İnternet Yasası İletişim Başkanlığı’nın Gündeminde..

Medyanın sorunları ve internet yasası İletişim Başkanlığı’nın gündeminde

İGF Genel Başkanı Mesut Demir ve İGF Genel Başkanvekili Ümit Babacan’ı kabul eden Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkan Yardımcısı ve Basın İlan Kurumu Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Zahid Sobacı, internet gazeteciliği yasasının gündemlerinde olduğunu söyledi.

Ankara (İGFA) – Türkiye İnternet Gazetecileri Federasyonu Genel Başkanı Mesut Demir ve İGF Genel Başkanvekili Ümit Babacan, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkan Yardımcısı ve Basın İlan Kurumu Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Zahid Sobacı’yı ziyaret etti.
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden CİB Başkan Yardımcısı ve BİK Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Zahid Sobacı, yerel medyanın ülke demokrasisi açısından önemli olduğunu vurguladı.

SOBACI : “İNTERNET GAZETECİLİĞİ YASASI GÜNDEMİMİZDE”
Merdiven altı internet haber sitelerinin Türkiye’nin önemli sorunu olduğuna dikkat çeken Mehmet Zahid Sobacı, “İnternet Gazeteciliği Yasası, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı gündemimizde. Yasa ile ilgili çalışmalarımız devam ediyor. Yerel medyamızın sorunlarının çözümüne yönelik hem İletişim Başkanlığı, hem de Basın İlan Kurumu olarak çalışıyoruz. İnternet Gazetecileri Federasyonu’nun çalışmalarını da takip ediyoruz. Yarı Bursalı olarak İGF Genel Merkezi’nin Bursa’da olmasına da sevindim. Ziyaretiniz için de teşekkür ediyor, çalışmalarınızda başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.

YEREL MEDYANIN SORUNLARI MASAYA YATIRILDI
İGF Genel Başkanı Mesut Demir, yerel medya sorunlarını dile getirerek, “Yerel medyalarımızın en büyük sorunu, merdiven altı korsan haber siteleri ve internet yasasıdır. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun’a ile İletişim Başkan Yardımcısı ve Basın İlan Kurumu Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Zahid Sobacı’ya, internet yasası ile ilgili çalışmalarından dolayı teşekkür ediyoruz. Pandemi sürecinde ekonomik anlamda ciddi sıkıntılar yaşayan yerel medyamızın sorunlarının çözümü noktasında İnternet Gazetecileri Federasyonu olarak üzerimize düşen görevleri yapmaya hazırız” dedi.
İnternet yasasının artık kaçınılmaz olduğunu ifade eden Demir, “Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı’nın internet yasası ile ilgili çalışmalarını destekliyoruz. İnternet yasasında olmazsa olmaz kırmızı çizgimiz, merdiven altı korsan internet medyalarının BTK tarafından erişime engellenmesidir” diye konuştu.
İGF Haber Ajansı, İGF TV ve İGF Reklam Ajansı ile ilgili de bilgi veren Demir, federasyon üyesi internet medyalarına haber ve reklam desteği açısından İGF projelerinin yerel medyalarımızın geleceği anlamında önem taşıdığını dile getirdi.

Kategori: Genel Haber ve Duyurular, Haberler, İnternet Gazeteciliği Yasası

Benzer Haberler:

İnternet Gazetecileri Federasyonu (İGF) 4 yaşında İnternet Gazetecileri Federasyonu (İGF) 4 yaşında
İletişim ve Medya Akademisi kursiyerleri sertifikalarını aldı İletişim ve Medya Akademisi kursiyerleri sertifikalarını aldı
İnternet Gazetecileri Federasyonu (İGF) 3 yaşında İnternet Gazetecileri Federasyonu (İGF) 3 yaşında
Bursa İGD, Basın İlan Kurumu Müdürü Ebubekir Günel’i ağırladı Bursa İGD, Basın İlan Kurumu Müdürü Ebubekir Günel’i ağırladı
© 3126 Bursa İnternet Gazetecileri Derneği. Tüm hakları saklıdır. XHTML / CSS Geçerli.
Design by Aelfric Lake.