İGF online internet gazeteciliği eğitimine başlıyor

Türkiye geneli kurulan İnternet Gazetecileri Federasyonu, üyeleri için online internet gazeteciliği ve sosyal medya eğitimleri verecek. İnternet Gazetecileri Federasyonu Genel Başkanı Mesut Demir, “Bu eğitimlerle birlikte internet medyalarının kalitesi de yükselecektir” dedi.

İnternet Gazetecileri Federasyonu, online toplantısı zoom üzerinde  gerçekleştirildi. Pandemi süreci, yerel medyanın sorunları ve internet yasasının masaya yatırıldığı toplantı sonrası açıklama yapan İnternet Gazetecileri Federasyonu Genel Başkanı Mesut Demir, pandemi sürecinde baskılı, görsel ve internet medyasının büyük sıkıntılar çektiğine dikkat çekerek, “Anadolu medyasının ülke genelindeki gücü tartışılmaz. Bunun bilinciyle hareket edilmesi gerekiyor. Anadolu medyası olmazsa, ülkenin demokratik yapısı da zarar görür. Teknoloji ve internetin geldiği noktada, internet medyasının önemi de artmıştır. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı’nın paydaşlarıyla birlikte sürdürdüğü İnternet Yasası ile ilgili çalışmaları federasyon olarak takip ediyoruz. İnternet yasasının ivedi bir şekilde çıkması, ülkemiz ve medyanın geleceği için çok önemlidir” dedi.

İnternet medyasının ve sosyal medyanın kullanımı konusunda ülke genelinde bir eksiklik olduğunun bilincinde olduklarının altını çizen Mesut Demir, “Çoğu sektörde olduğu gibi, medya sektöründe de kalifiye eleman bulmanın zor olduğu bir dönemdeyiz. Bu konuda federasyon olarak medyalarda çalışan meslektaşlarımızın kendilerini geliştirmeleri açısından ülke genelinde eğitimler planlıyoruz. Lakin, malum pandemi sürecinde olduğumuz için bu eğitimleri online eğitim olarak yapacağız. Bu eğitimlerle birlikte internet medyalarının kalitesi de yükselecektir. Pandemi sürecinin en kısa sürede noktalanmasını ve normal yaşamın geri gelmesini umut ediyoruz. Ancak, görünen o ki, pandemi süreci ve koronavirüs en az 1-2 yıl yaşamımızda olacak. Artık hiçbirşey eskisi gibi olmayacak. Medyanın geleceğinin de buna göre planlanması, Anadolu medyasının yaşaması, internet ve sosyal medyanın geleceği, internet yasasına bağlıdır. Ülkenin belindeki bu yük, bu yasa ile refaha ulaşacak, sosyal medyadaki sahte hesaplar ve merdivenaltı internet haber siteleri sorunu da çözülmüş olacaktır” diye konuştu. Toplantıda federasyon üyesi dernek başkanları da, internet yasası, online eğitim ve Anadolu medyasının sorunları ile ilgili görüş ve önerilerini dile getirdi.

Kategori: Genel Haber ve Duyurular, Haberler

Benzer Haberler:

Bursa İGD’de Mesut Demir güven tazeledi Bursa İGD’de Mesut Demir güven tazeledi
BURSA İGD 6. OLAĞAN GENEL KURULU BURSA İGD 6. OLAĞAN GENEL KURULU
İnternet Gazetecileri Federasyonu (İGF) 2 yaşında İnternet Gazetecileri Federasyonu (İGF) 2 yaşında
Ekim ayında çıkacak yasa yalan haberciliği bitirecek Ekim ayında çıkacak yasa yalan haberciliği bitirecek
© 2986 Bursa İnternet Gazetecileri Derneği. Tüm hakları saklıdır. XHTML / CSS Geçerli.
Design by Aelfric Lake.