İletişim ve Medya Akademisi kursiyerleri sertifikalarını aldı

Bursa İnternet Gazetecileri Derneği tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen İletişim ve Medya Akademisi’ni tamamlayan 55 kursiyer sertifikalarını aldı.

Bursa Merinos AKKM Muradiye Salonu’nda gerçekleşen İletişim ve Medya Akademisi sertifika törenine, Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Fethi Yıldız, AK Parti Bursa Milletvekilleri Refik Özen, Muhammet Müfit Aydın, Osman Mesten, İyi Parti Bursa Milletvekili, Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Selçuk Türkoğlu, CHP Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Bozbey, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Bursa Bölge Müdürü Ali Fuad Gölbaşı, Bursa Kent Konseyi Başkanı Şevket Orhan, Bursa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ahmet Bayhan, Kültür ve Turizm İl Müdürü Kamil Özer, Basın İlan Kurumu Bursa Bölge Müdürü Osman Başeğmez, İŞKUR Bursa İl Müdür Yardımcısı Murat Kurt, Osmangazi Belediye Başkan Yardımcısı Erkan Albayrak, Yıldırım Belediye Başkan Yardımcısı Hüsamettin Kaplan, İnegöl Belediye Başkan Yardımcısı Emin Dündar, CHP İl Başkan Yardımcısı Yankı İçöz, TÜSÇAD Genel Başkanı Metin Altundal, TSYD Bursa Şube Başkanı Mehmet Ali Ekmekçi, ÇGD Bursa Şube Başkanı Yüksel Baysal katıldı.

Sertifika töreninde konuşan Bursa İnternet Gazetecileri Derneği Başkanı Mesut Demir, Bursa İnternet Gazetecileri Derneği olarak istihdama yönelik dördüncüsünü düzenlediğimiz İletişim ve Medya Akademimiz, bugün gerçekleştirdiğimiz sertifika töreni ile sona eriyor. Akademi eğitimi alan 55 genç meslektaşımız, kamu kurum ve kuruluşları ile medyalarımızda İŞKUR aracılığıyla istihdam edilecekler. Akademimizi başarı ile tamamlayan genç meslektaşlarımı tebrik ediyor, çalışma hayatında başarılar diliyorum. Akademimize destek ve katkılarda bulunan Bursa Büyükşehir Belediyesi Bursa Kent Konseyi, Uludağ Üniversitesi, BTSO, İŞKUR Bursa İl Müdürlüğü, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Bursa Bölge Müdürlüğü, Basın İlan Kurumu Bursa Bölge Müdürlüğü, Uludağ Enerji, TSYD’ye, eğitim veren değerli hocalarımıza medya camiamız ve derneğimiz adına teşekkür ediyor, şükranlarımı sunuyorum.” dedi.

Medyaların ekonomik sıkıntılar yaşadığı bu dönemde en büyük desteği belediyeler ve Basın İlan Kurumu’nun verdiğini ifade eden Başkan Mesut Demir, “Medyalarımızın en önemli sorunlarının başında vasıflı personel sorunu gelmektedir. Her yıl yaptığımız eğitimlerle, medyalarımızın bu sorununa çözüm bulmaya çalışıyoruz. Amacımız, medyalarımızın vasıflı personel ile doğru, hızlı, tarafsız ve ilkeli haberciliğin yanı sıra kalitesinin de artmasıdır. Ancak, medyalarımızın sorunlarının çözümü basın meslek odasının kurulmasından geçmektedir. İnternet Gazetecileri Federasyonu ve Bursa İnternet Gazetecileri Derneği olarak bu konuda çalışmalarımız sürmektedir. Yarın 10 Ocak Çalışan gazeteciler günü. Gazetecilik mesleğini icra edenleri onurlandırmak için 1962’den buyana bu özel gün ülkemizde kutlanmaktadır. 10 Ocak günü, 1962-1971 arasında ‘Çalışan gazeteciler bayramı’ adıyla kutlanmış, 1971 yılındaki askeri müdahaleden sonra ülkemizde gazetecilerin bazı haklarının geri alınması üzerine kutlama gününün adı ‘Çalışan gazeteciler günü’ olarak değiştirilmiştir. Gazze’deki katliamda, ülkemizde ve dünyanın dört bir yanında hayatını kaybeden meslektaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum. Sahada canı pahasına habercilik yapan meslektaşlarımın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyorum.

İletişim ve Medya Akademisi’nin ülkemize, Bursamıza ve medya camiamıza hayırlı olmasını diliyor, akademiyi tamamlayan genç meslektaşlarıma iş hayatında başarılar temenni ediyorum.” İfadelerini kullandı.

Konuşmanın ardından eğitimcilere, kursiyerlere sertifika ve plaketleri protokol tarafından verildi.

Akademide dereceye giren Pınar Taşçı, “Depreme Hazır Mısın Bursa?” başlıklı haberiyle birinci,

Filistinli Safa Alasaad, “Filistin’e Destek Yürüyüşü” başlıklı haberiyle ikinci, Beyza Karakuş, “Bursa’da İpekçilik Yeniden Canlanıyor” başlıklı haberiyle üçüncü oldu.

Tören sonunda 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle protokol ve gazeteciler tarafından pasta kesildi.

Kategori: Genel Haber ve Duyurular

Benzer Haberler:

BURSA İNTERNET GAZETECİLERİ DERNEĞİ SEÇİMLİ OLAĞANÜSTÜ GENEL KURUL TOPLANTISI BURSA İNTERNET GAZETECİLERİ DERNEĞİ SEÇİMLİ OLAĞANÜSTÜ GENEL KURUL TOPLANTISI
İnternet Gazetecileri Federasyonu (İGF) 4 yaşında İnternet Gazetecileri Federasyonu (İGF) 4 yaşında
İletişim ve Medya Akademisi kursiyerleri sertifikalarını aldı İletişim ve Medya Akademisi kursiyerleri sertifikalarını aldı
İnternet Gazetecileri Federasyonu (İGF) 3 yaşında İnternet Gazetecileri Federasyonu (İGF) 3 yaşında
© Bursa İnternet Gazetecileri Derneği. Tüm hakları saklıdır. XHTML / CSS Geçerli.
Design by Aelfric Lake.