AKİMED’in ilk ziyaretçisi Bilen Patent oldu

İnternet gazeteciliğinin gelişmesiyle Bursa’da kurulan ve Türkiye genelinde örgütlenmeyi hedefleyen Aktif İnternet Medyası Derneği’nin (AKİMED) ilk ziyaretçisi sınai haklar konusunda brifing veren Bilen Patent Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Kocakuşak oldu.

AKİMED Kurucu Başkanı Özcan Yazıcı ve AKİMED Yönetim Kurulu Üyeleri, Bilen Patent Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Kocakuşak’tan sınai haklar, marka tescili, patent,  endüstriyel tasarım konularında bilgi aldı.

Özcan Yazıcı, dünyada ve Türkiye’de internet alanında olağanüstü gelişmeler yaşandığına dikkat çekerken bu noktada yasal çerçevenin bir an önce oluşması gerektiğini kaydetti.  Yazıcı,  sınai mülkiyetin bilişim teknolojisiyle de ilgili olduğunu ve bu konuda yapılması gerekenleri bilmenin haklarını koruma noktasında önemli olduğunu vurguladı.

Bilen Patent Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Kocakuşak ise “Günümüzde sınai haklar olmazsa olmaz konumda. Markalar tescillenmediğinde çıkan sorunların dünyada örneklerini görüyoruz. Marka tescili almayan bir firma ismini ve dolayısıyla kurumsal imajını da başka firmaya bırakmak zorunda kalıyor” dedi.

(26.Kasım.2011)

Kategori: Haberler Tags: , , , ,

Benzer Haberler:

İnternette herkes kendi markasını yaratabilir İnternette herkes kendi markasını yaratabilir
Özcan Yazıcı: Twitter mükemmel bir haber kaynağı Özcan Yazıcı: Twitter mükemmel bir haber kaynağı
AKİMED 1. Olağan Genel Kurulu’nu gerçekleştirdi AKİMED 1. Olağan Genel Kurulu’nu gerçekleştirdi
Hıdır Geviş ‘Yeni Medyayı’ anlattı Hıdır Geviş ‘Yeni Medyayı’ anlattı

Yorum Yazın

Yorum Gönder

© Bursa İnternet Gazetecileri Derneği. Tüm hakları saklıdır. XHTML / CSS Geçerli.
Design by Aelfric Lake.